X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
سه‌شنبه 26 مهر‌ماه سال 1390
رئیس دولـت یا رئیس فلاسفه؟

یکی از مشکلات مملکت ما این است که هیچ چیز و هیچ کس جای خودش نیست. مثلاً زیاد گفته اند که در ایران روزنامه ها نقش احزاب را بازی می کنند. در صورتی که روزنامه ها باید خبررسانی کنند.

یک چیز دیگری که جلب توجه می کند این است که رئیس جمـهور مملکت هم نقش یکی دیگه را بازی می کند! منطقاً رئیس جمـهور رئیس دولت است. و باید صبح تا شب در حال عمران و آبادانی کشور باشد. ولی رئیس جمـهور کشور ما غیر از مدرک دکترای مهندسی و برنامه‌ریزی حمل و نقل ترافیک (که خوشبختانه به یمن تخصص ایشان ترافیک تهران کلا در همان 4 سال اول ریاست جمـهوری حل شد)، یک نظریه پرداز فرهنگی- اجتماعی-سیاسی و دینی و یک فیلسوف نیز هست. به قول خودش، رئیس جمـهور، «کارشناس ارشد» است. (بخوانید کارشناس ارشد در تمام رشته ها و زمینه ها. در حقیقت از نظر علمی در حد نایب خدا بر روی زمین محسوب می شود. چون غیر از خدا کس دیگری نمی­تواند در همه زمینه ها کارشناس ارشد باشد.) احتمالاٌ فارغ التحصیلان فلسفه هم بعد از دانشگاه، مسافرکشی می کنند تا به قول معروف «جنسمون جور باشه»

از طرف دیگر آقای احمـدی­نژاد یک خصلت جالبی که دارد این است که از هیجان خوشش می آید. وقتی هیجان هم نباشد خودش با انگولک کردن دیگران ایجاد هیجان می کند.

حالا بعد آن چه اتفاقی بیفتد زیاد مهم نیست به هیجانش می ارزد! احتمالا طرح مساله هولوکاست بعد از 60 که از جنگ جهانی می گذرد یا مدیریت جهانی و ... نیز از همین ویژگی جالب ایشان سرچشمه می گیرد.

در خصوص نظریه پردازی های ایشان می توانید مطلب زیر را به عنوان نمونه بخوانید:

تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۰

رئیس جمـهور گفت: بنده اعتقاد ندارم جنگ فرهنگی در دنیا است؛ فرهنگ که با فرهنگ جنگ ندارد بلکه فرهنگ فصل مشترک انسان‌ها است. [فکر کنم موقعی که خدا دل و جرأت تقسیم می کرده احمـدی‌نژاد سهم خاتـمی را خورده!]

به گزارش «فارس» محمود احمـدی‌نژاد رئیس جمـهور طی سخنانی در آیین اختتامیه پنجمین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال که عصر امروز دوشنبه در تالار وحدت برگزار شد، با بیان اینکه هرجا هر بحث و موضوعی اجتماعی، سیاسی، علمی و... که مطرح می‌شود بالاخره موضوع آن انسان است گفت که همه هستی برای انسان خلق شده است.

وی تأکید کرد: تقریباً همه استعدادهای انسان بی‌پایان است و ظرفیت میل به بی‌پایان دارد.

رئیس جمـهور با اشاره به اینکه خداوند خواسته که انسان‌ها همه مرفه و سعادتمند باشند، اظهار داشت: خداوند اینگونه نخواسته که انسانها در اختلاف، کینه‌ورزی و حقارت زندگی کنند. از همین‌رو ظرفیت و استعداد زندگی سعادتمند را نیز به انسان داده است.

احمـدی‌نژاد متذکر شد: انسان از طریق اندیشه می‌تواند جز ذات الهی هر چیزی را که در این هستی است را دریافت کند.

وی خاطرنشان کرد: همه حقایق هستی و استعدادهای موجود در کل هستی در کوچکترین ذره هستی هم وجود دارد اما هرچند دستاوردهایی در این زمینه انجام شده ولی هنوز کوچکترین ذره هستی را کشف نکرده‌ایم.

رئیس جمـهور به گسترش ارتباطات اشاره و خاطرنشان کرد: اگر بناست انسان طعم بزرگی را بچشد باید جهانی شده و فکرها و دل‌ها به هم نزدیک شود.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه فضا و فرصت علمی نامحدود است و ما در ابتدای کار هستیم، گفت: اگر فرصت را در اختیار ملت ایران و جوانان کشورمان قرار دهیم به سرعت همه قله‌ها را فتح خواهند کرد.

وی همچنین بحث جنگ فرهنگی را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: بنده اعتقاد ندارم جنگ فرهنگی در دنیا است. فرهنگ که با فرهنگ جنگ ندارد بلکه فرهنگ فصل مشترک انسان‌ها است.

رئیس جمـهور ادامه داد: جنگ بی‌فرهنگی با فرهنگ است و تمدن با ضد تمدن والا تمدن محصول مشترک انسان‌ها است.

احمدی‌نژاد گفت: برخی‌ها نگران هستند که بی‌فرهنگی رجوع کرده در حالی که بنده نگران نیستم و یقین دارم اگر فرصت در اختیار ملت ایران قرار گیرد فرهنگ الهی این سرزمین را با منطق روشن به همه دنیا صادر می‌کنند و نیازی به جنگ ندارد چرا که جنگ مربوط به بی‌فرهنگ‌ها است.

وی در قسمت دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ما را به ترور متهم می‌کنند، تصریح کرد: کسی به دنبال ابزار تروریسم است که فرهنگ و قدرت جذب اندیشه‌ها را ندارد در حالی که تاریخ ملت ما فرهنگ‌ساز و تمدن‌ساز است.