جمعه 5 شهریور‌ماه سال 1389
بهترین زمان برای ازدواج و بچه دار شدن

اگر در زندگی کلی آرزوی برآورده نشده دارید، مثلاً می خواهید درس بخوانید و به مدارج بالای تحصیلی دست پیدا کنید، و از طرف دیگر وسوسه شده­اید که ازدواج کنید، و با خود فکر می­کنید آدم اگر کاری را بخواهد می تواند انجام دهد و بعد از ازدواج هم می تواند درس بخواند؛ بدانید که سخت در اشتباهید! ازدواج و تکالیف زندگی مشترک وقت آدم را شدیداً می­گیرد و وقتی برای درس خواندن یا کارهایی که تمرکز و انرژی زیادی می برد باقی نمی گذارد.

اگر ازدواج کرده اید ولی هنوز در فکر رسیدن به آرزوهایتان هستید، بدانید که بچه دار شدن میخ آخر بر تابوت آرزوهاست. وقتی بچه به دنیا می آید مسئولیت اصلی زندگی تازه سراغ شما می آید. تا بچه به زبان نیامده یک سری مشکلات دارد وقتی راه افتاد و به زبان آمد یک سری دیگر و وقتی به مدرسه رفت تا آخر....

در حقیقت پدر و مادر انسانهای فداکاری هستند که زندگی و جوانی خودشان را وقف بچه های خود می کنند. و وقتی فرزندانشان به ثمر می نشینند که دیگر آنها جوانی و انرژی خود را از دست داده اند.

کسانی باید ازدواج کنند که یا به بخش بزرگی از آرزوهایشان دست یافته اند یا اهداف بلند پروازانه ندارند و یا توانسته اند با آرزو ماندن آنها کنار بیایند!